Dette er en gammel utgave av dokumentet!
Innholdsfortegnelse
Tid: mandag 15 september 2025 kl 20:00 - 21:30
Sted: Jitsi: https://meet.redpill-linpro.com/NUUGMeeting
Referat-Pad: https://pad.efn.no/p/20250915-Referat_NUUG_styrem0te
Inviterte:
- Styremedlemmer:
- Thomas Hansen (leder)
- Harold Gutch (nestleder)
- Francisco Javier Velazquez-Garcia
- Jon Petter Bjerke
- Knut Yrvin
- Varamedlemmer
- Anatolii Pylypenko (vara 1)
- Johnny A. Solbu (vara 2)
- Sekretariatet
- Thomas Gramstad
- Jon Petter Bjerke
Forfall:
Nye saker
2025-54 Medlemsstatistikk og nye medlemmer (Jon Petter)
Ingen inn- eller ut-meldinger siden sist. Ingen kontingentbetalinger.
Se oversikten i forrige agenda: https://wiki.nuug.no/styre:20250818-agenda
Forslag til vedtak:
Tas til orientering
2025-55 Økonomistatus (Jon Petter)
Regnskapet er ført til dagens dato. Bankavstemming utført til 2025-08-31.
Aktuell saldoliste: https://nuug.no/styre/bilag/index.php?knapp=Vis&file=2025-09-15-saldobalanse-2025.pdf
Forslag til vedtak:
Tas til orientering
2025-56 Medlemsmøter som har vært
Restarters:
Vi jobber også med Restarters Norway for å kjøre flere fiksefester da det tiltrekker seg et nytt publikum, og hvor vi håper noen kan ha interesse av å melde seg inn i NUUG-foreningen.
Arrangørgruppa har gjennomført verksted med Restarters Norway med fikseverksted på Deichman på Bjørvika 8. september 2025 fra klokka 17:00 til nærmere 21:00. Dette var så vellykket for de som møtte, at vi er invitert til fiksefest i Dramman 20. september.
Opplæring i video-riggen.
Anatolii Pylypenko og Serhi Shumskyi har fått full opplæring i video-riggen til NUUG, slik at de nå kan stå for opptak, få korrekt lyd uten ekko og strømme foredrag på NUUGs youtube-kanal. Vi skal etterhvert få innføring om hvordan foredrag kan lastes opp til Frikanalen. Erik Andre Aabrekk har også bistått noe av dette arbeidet.
Opplæring i annonse-løpet. Vi må avtale tidspunkt på ettermiddagen. Fortrinnsvis denne uka.
Harold Gutch og Francisco Javier Velazquez-Garcia er valgt inn i arrangørgruppa. Anatolii Pylypenko og Serhi Shumskyi har tidligere deltatt på opplæring av forskjellige deler av hvordan man annonserer og gjennomfører verksteder og foredrag.
Opplæring i annonsering og gjennomføring av verksteder og fordedrag for nye og etablerte folk i arrangørgruppa. Harold Gutch (nestleder), Francisco Javier Velazquez-Garcia. Her er en oversikt over mye av det som må gjøres i forbindelse med et arrangement:
https://docs.google.com/document/d/1bJ2Sg7-6z5ZE3gl6UzTYZYQwFMcJkjZuA3NaI735oIw/edit?usp=sharing
2025-57 Medlemsmøter som kommer
2025-58 Rundt bordet -- status på å skaffe sponsorer (Knut)
2025-59 Frikanalen, diverse (Thomas)
a) NUUG har en representant i Frikanalens styre, men representanten informerer ikke NUUG om hva som skjer i Frikanalen, og henter ikke inn tilbakemeldinger eller synspunkter fra NUUG til aktuelle saker. Representanten stemmer avholdende eller er ikke en gang til stede på styremøtene i Frikanalen. Det foreslås å bytte ut NUUGs representant i Frikanalen med en annen person fra NUUG (for eksempel et av styremedlemmene eller varaene i NUUG-styret).
b) Til informasjon:
(1) Frikanalens nye 3-års regel: Programmer eldre enn 3 år må
lastes opp på nytt på Frikanalen.no!
(2) Backup av nuug.no og frikanalen.no på HiA.
2025-60 Driftstatus (Solbu)
2025-61 Status/oppfølging av tidligere vedtak
2025-62 NUUG-profilering for frivillige (Anatolii)
Forslag: Diskuterer muligheten for å lage og distribuere profilering, som klistremerker og button badge, til våre frivillige. Dette vil bidra til å øke NUUGs synlighet og popularitet.
Eventuelt
Dato for neste styremøte
Forslag: mandag 13 oktober 2025 kl 20:00 - 21:30 på Jitsi
Jon Petter er bortreist 13 og 14 oktober og må melde forfall. Alternativt 6. eller 20. oktober.
Godkjenning av dagens referat
Les gjennom og godkjenn referatet før møtet avsluttes.