Brukerverktøy

Nettstedverktøy


styre:20260309-agenda

Forskjeller

Her vises forskjeller mellom den valgte versjonen og den nåværende versjonen av dokumentet.

Lenk til denne sammenligningen

Begge sider forrige revisjonForrige revisjon
Neste revisjon
Forrige revisjon
styre:20260309-agenda [2026/03/09 18:57] – [2026-17 Medlemsmøter som har vært] knutyrvinstyre:20260309-agenda [2026/03/09 20:32] (nåværende versjon) – [2026-18 Medlemsmøter som kommer] knutyrvin
Linje 119: Linje 119:
  
 Vi har brukt noen av "meld-deg-inn"-kortene som ble laget som en prøve fra Thomas Hansen. Vi trenger mere av disse!  Vi har brukt noen av "meld-deg-inn"-kortene som ble laget som en prøve fra Thomas Hansen. Vi trenger mere av disse! 
 +
 +14. februar. FSF-Europe samling. Petter kom med barn. Thomas H, Maja fra NUUG-foundation, Antatolii. Det ble koordinert med Programvare-bok til utsending fra Bibilotek og til bruk på NUUG-verksteder. 
  
  
 ==== 2026-18 Medlemsmøter som kommer ==== ==== 2026-18 Medlemsmøter som kommer ====
  
-Francisco Javier Velazquez-Garcia har vært på reise til Fosdem med stor fremgang. Har forslag til flere foredrag. f.eks. "How I optimized zbus by 95%". Det jobbes med å hente inn tidspunkt det passer foredragsholdere og be styret om reisestøtte (kanskje 7.000 kroner per person fra utlandet). +Francisco Javier Velazquez-Garcia har vært på reise til Fosdem med stor fremgang. Har forslag til flere foredrag. f.eks. "How I optimized zbus by 95%". Det jobbes med å hente inn tidspunkt det passer foredragsholdere og be styret om reisestøtte (kanskje 7.000 kroner per person fra utlandet)
 + 
 +Foredragsholdere vi vurderer å invitere til Oslo 
 + 
 +- Zeeshan Ali Khan, forfatter av «zbus» og «zlink». 
 + 
 +- Steven Goodwin, the Marquis de Geek. 
 + 
 +- Paolo Bonzini fra Meson, byggesystemet. 
 + 
 +- Tim-Philipp Müller, Edward Hervey og Philippe Normand fra GStreamer. 
 + 
 +- Victoria Neumann og Peter Mechels fra FediVariaty
  
 På PC-verksted på Deciman bibliotek Bjørvika, ble Knut introdusert til OpenClaw av en sjefsfikser hos Restarter Norway. Det er en morsom og nyttig Kunstig Intelligens-teknologi man kan kjøre på egen PC og som svarer på enkle spørsmål via den meldingsappen (f.eks. Telegram. WhatsApp osv) som du bruker.  På PC-verksted på Deciman bibliotek Bjørvika, ble Knut introdusert til OpenClaw av en sjefsfikser hos Restarter Norway. Det er en morsom og nyttig Kunstig Intelligens-teknologi man kan kjøre på egen PC og som svarer på enkle spørsmål via den meldingsappen (f.eks. Telegram. WhatsApp osv) som du bruker. 
styre/20260309-agenda.1773082638.txt.gz · Sist endret: 2026/03/09 18:57 av knutyrvin